A papagajok csodalatos lenyek ezert raktam ki a papagajom majd letre fogok hozni egy oldalt amelyen velemeny mondhattok Hullámos papagáj (Melopsittacus undulatus)
A leggyakrabban tartott szobamadarak egyike. A vadon élő madár zöld színű, a fehér, kék, sárga stb. színű madarak a kitartó és céltudatos tenyésztői munkát dícsérik. 1840-ben került Európába, 1850-ben pedig már tenyésztették is. Hazánkba valószínüleg csak 1870 után jutott el. Hazája Közép-Ausztrália, ahol a fákkal tarkított, füves pusztákonél. Nagysága 17 cm. A hím csőr fölötti viaszbőre kék, a tojóé viszont fehér vagy barna. Fészkét faodvakba építi, 4-6 hófehér tojásból a fiókák18 nap alatt kelnek ki, és 31-33 napos korukban hagyják el a fészket. Tápláléka főleg mageleség, anely 40% vörös kölesből, 30% fehér kölesből, 15% fénymagból, 10% zabból és 5% muharmagból áll. Rendszeresen adjunk részére ezen kívül sárgarépát, almát kekszet, kockacukrot, zöldeleségként pedig salátát, tyúkhúrt, sárgarépa zöldjét, hetente 2× reszelt főtt tojást. A fiatal, 6-8 hetes hím madarakat - melyeknek csőr feletti viaszbőre hússzínű, és csőrük hegye még fekete - beszédutánzásra is megtaníthatjuk. Ha madarunk már megszokta helyét, elkezdhetjük "beszélni" tanítani. Egy szót (de csak egyet) naponta több alkalommal 10-15-ször elismételünk a kalitka előtt álva. Amíg ezt az egy szót ki nem "mondta", Mást ne tanítsunk! Bár a papagájok igen jól utánozzák az emberi beszédet, ez sohasem tudatos és értelmes, hanem csak egyszerű hangutánzás. Nimfapapagáj (Nymphicus hollandicus). Más néven Nimfakakadu de ezen még a tenyésztők is veszekednek.
Ausztráliából származik, 30-33 cm nagyságú, a tojó pofafoltja halvánabb színű, a farktoll alsó oldala sárgásbarna mustrázatú. A 4-7 fehér tojásból 18-21 nap alatt kelnek ki és 4-5 hetes korukban kirepülnek a fiókák. Tápláléka köles, fénymag, napraforgómag, zab, búza, zöldeleség, tojásos eleség. .Énekes papagáj (Psephotus haematon) Dél- és Közép-Ausztrália nyílt sztyeppjein él, fű- és gyommagvakkal táplálkozik. 28 cm nagyságú, a tojó tompább színű, és a vörös farcsík hiányzik. A londoni Zoo-ban (1861) tenyésztették őket elősször sikeresen. 5-7 fehér tojásán a tojó egyedül kotlik, és 19-20 nap es 28 nap es mar repulnek
Stanley papagáj ((Platycercus eximinus) Délnyugat-Ausztráliában a fás, füves területeken él, fű-, gabonamagvakkal, alkalmanként rovarokkal táplálkozik. 28 cm nagyságú, a tojó színei kevésbé feltűnőek a mell és has piros színét zöld tollak tarkítják. 4-8 fehér tojásán 20-21 napig kotlik a tojó, a fiókák 28-32 napos korukban hagyják el a fészket. Tápláléka megegyezik a sápadtfejű papagájnál leírtakkal gyümölcs kegészítésével. Szívesen fogyasztja a gyümölcsfák és a fűzfa ágait is.
Pennant papagáj (Platycercus elegans) Kelet- és Délkelet-Ausztráliéában él, 34-36 cm nagyságú. A hím és a tojó egyforma. A tojó 21-22 napig kotlik 4-6 fehér tojásán, a fiókák 30 napos korukban hagyják el a fészket. 1861-ben már látható volt a londoni Zoo-ban. Tápláléka Napraforgómag, sok zöldség, tojásos eleség(gyumolcs)
Sándor papagáj (Psittacula eupatria) Hazája Dél-India, Ceylon. 45-50 cm nagyságú, a tojónál hiányzik a piros nyakszalag. 2-4 tojásán a tojó egyedül kotlik. A fiókák 5 hetes korukban repülnek ki. Tápláléka: kendermag, napraforgómag, fénymag, köles, dió, gyümölcsök
Hegyi lóri (Trichoglossus haematodus moluccanus) 30-33 cm nagyságú, a hím és tojó azonos színezetű. Ausztrália délkeleti részén erdőkben, gyümölcsösök környékén él, nektárral, gyümölcsökkel, magvakkal, rovarlárvákkal táplálkozik. Két fehér tojásán csak a tojó kotlik. A fiókák 25-28 nap alatt kelnek ki, 55-60 napos kirepülnek. Az első pár 1868-ban érkezett a londoni Zoo-ba. Tenyésztésük 1873-ban sikerült elősször. Táplálékuk lágyeleség, főtt rizs, paradicsom, gyümölcsök, zsemle mézzel, és édes tejjel, köles, fénymag, zab.
Ékes papagáj (Neophema pulchella)Délkelet-Ausztráliában él, 21-22 cm nagyságú, a tojónál a vörös vállfolt hiányzik. Mivel a múlt évszázad végén eredeti élőhelyén eltűnt, kihaltnak vélték, de a húszas évek végén ismét megjelent, s helyenként ismét elszaporodott. 4-8 fehér tojásán a tojó kotlik 17-18 napig. A fiókák 28 napos korukban repülnek ki. Tápláléka köles, fénymag, napraforgómag, zab, tojás.
Bourk papagáj (Neophema bourkii) Dél- és Közép-Ausztrália nyílt, bokros területein él. 21-22 cm nagyságú, a tojó színei halványabbak, a homlok kék színe hiányzik. 4-5 fehér tojásán a tojó kotlik 18-21 napig. Az első példányok 1867-ben érkeztek Európába. Tápláléka köles, fénymag, napraforgómag, zab, tojásos és zöldségeleség, gyümölcsök.